TYP 8694

Pozycjoner Burkert Typ 8694

Cyfrowy elektropneumatyczny pozycjoner dla bezpośredniego montażu  zaworów procesowych

Dane techniczne:

  • Wytrzymała i kompaktowa konstrukcja
  • Posiada funkcję auto Tune do uruchomienia
  • Czujnik przemieszczenia - bezstykowy
  • Doprowadzenie powietrza sterującego w siłowniku
  • Opcjonalny interfejs AS

 

Podstawowe cechy:

Ten kompaktowy pozycjoner Burkert typu 9694 jest zaprojektowany do bezpośredniego montażu na pneumatycznych zaworach procesowych. Umożliwia łatwe ustawienie wartości zadanej, które może odbywać się poprzez sygnał znormalizowany 4 do 20 mA lub za pomocą interfejsu AS-Interface. Wewnętrzny element czujnika pracuje bezdotykowo, umożliwiając precyzyjne rejestrowanie położenia zaworu.

Jego prostota obsługi to rezultat funkcji Tune, która automatycznie ustawia parametry, oraz przełączników DIP do prostego konfigurowania. Można m.in. ustawić próg szczelnego zamknięcia, wybrać charakterystykę działania, zmienić kierunek działania, przełączyć między trybem ręcznym a automatycznym oraz korzystać z wejścia cyfrowego. Dodatkowe opcje parametryzacji są dostępne za pośrednictwem urządzeń DTM.

Konstrukcja tego urządzenia jest zarówno kompaktowa, jak i wytrzymała, wykonana z wysokiej jakości stali szlachetnej. Dodatkowo, dzięki zintegrowanemu doprowadzeniu powietrza sterującego w siłowniku, działanie pozycjonera staje się bardziej wydajne.

Opcjonalnie istnieje możliwość zintegrowania interfejsu fieldbus AS-Interface, co dodatkowo rozszerza jego funkcjonalność i umożliwia łatwiejsze zarządzanie. Całość uzupełniają diody LED, które wskazują aktualny stan urządzenia, oraz opcjonalna analogowa sygnalizacja położenia. Dzięki tym cechom, pozycjoner ten jest nie tylko prosty w obsłudze, ale także zapewnia niezawodne działanie i precyzyjną regulację pneumatycznych zaworów procesowych.

 

 

Karta katalogowa

Instrukcja obsługi (j. angielski)